Uzmanına Sorun İletişim
ANA SAYFA TEDAVİ HİZMETLERİ TEKNOLOJİ ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ KORUYUCU DİŞ HEKİMLİĞİ

TEKNOLOJİ

Panoramik Röntgen:

Son yıllarda panoramik röntgen çekimlerinin yaygınlaşması ile klinik muayenede fark edilemeyen pek çok rahatsızlık erken dönemde tedavi edilir hale gelmiştir.
Dişeti çekilmelerinden daha hızlı kemik erimeleri olur. Bu nedenle klinik muayenede dişeti iyi durumda olup kemik kaybı izlenmez. Kemik desteğini kaybeden dişler sallanır ve kaybedilir. Bu seviyede kemik kayıpları ilk aşamada yakalanmasında panoramik röntgen desteği önemlidir. Devamı...

Ağız içi Kamerası:

Hastalar ağız ve dişlerine ait bozuklukları ekranda izlerler. Diş hekimi bu devleştirilmiş görüntüler üzerinde bilgi verir ve tedavi planını anlatır. Ağız ve diş yapılarını detaylı olarak görür ve durumları hakkında gözle görülür bilgi sahibi olurlar. Tedavinin seyri sırasında hasta olup biteni izleme şansına sahiptir. Ayrıca bu görüntüler ileriki aşamalarda hastalığın geçmiş süreci hakkında aydınlatıcı bilgi kaynağıdır.

Çifte Sterilizasyon:

Ağız ortamı, kan ve tükürük, ölümcül virüsler (hepatit, AIDS v.s) için yaşam yeridir ve diş hekimlerinin aktif çalışma alanındadır.
Virüsler ve bakterilerle mücadele şekli aynı değildir. Aynı sistemle hem bakterileri hem virüsleri yok etmek mümkün olamaz. Bu durum çifte sterilizasyon şeklini gerektirir.
Mekanik yollarla temizlenen aletler virüsler için kimyasal sterilizasyon solüsyonlarında bekletilir. Bakterilerle mücadele ısı ve basınç ortamında sağlanmaktadır. Devamı...

Tek seansta Diş Beyazlatma:

Bazı dişler doğuştan koyu beyazdır. Bazı dişler ise sonradan beyazlıklarını kaybederek sarı ya da gri görünüm kazanırlar.
Gerek çevresel nedenlerle gerek yaşla beraber koyulaşan dişlerin mineleri içine yerleşen renk maddeleri ışınla aktive edilen jeller yardımı ile uzaklaştırılarak daha beyaz dişler elde edilir.
Bu klinik ortamında uygulanan 1 saatlik bir süreç gerektirir. Gerekli hallerde evde uygulanan idame tedavi bu sürece eklenir.

İmplant:

Çağın mucizevi gelişimi implantların en mükemmeli dahi gerçek bir diş değerinde olamaz. Zaten kaybedilmiş olan bir dişin fonksiyon ve estetiğini taklit eden gelişmiş bir cerrahi yöntemdir.
Uzman diş doktorlarınca gerçekleştirilen implant uygulaması karmaşık bir işlem değildir. Klinikte lokal anestezi ve doğru sistemlerle diş çekiminden çok daha az bir travma ile gerçekleşir. İyi bir postoperatif bakım ile problemsiz iyileşme dönemi geçirilir. Devamı...

Genel Anestezi veya Sedasyon Altında Tedavi:

Çok özel durumlar için ameliyathane ortamında genel anestezi altında diş tedavi ve çene ameliyatları mümkün olmaktadır.Ancak zorunlu haller dışında genel anesteziden kaçınmak temel yaklaşım olmalıdır.
Sedasyon, hasta bilincinin yerine olduğu biçimdir. Koordinasyonun sağlanamadığı küçük çocuklarda anestezi uzman doktor tarafından hastane koşullarında gerçekleştirilir.

Metalsiz Porselen Kronlar /CAD-CAM-Zirkonyum

Özellikle estetiğin önemli olduğu ön bölgede metal içermeyen empress ve CAD-CAM tekniği ile üretilen zirkonyum alt yapılı porselen kronlar tercih edilmektedir. Bilgisayar destekli CAD-CAM tekniğinde hasta modelleri 3 boyutlu optik tarayıcı ile digital ortama aktarılır, dizayn ve modelleme yapılır ve yine bilgisayarlı cihazlarla blok kalıplardan oyularak elde edilir. Işık geçirgenliği ile doğal mineyi mükemmel taklit eden empress ya da zirkonyum ürünler estetik olmanın yanında doku dostu oldukları için metal alerjisi olan hastalar için de doğru bir tercihtir.

2006 © ADENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ♦ Tüm Hakları Saklıdır. WebDesign